Welkom in de Cornelius Parochie in Limmen, een plek van ontmoeting en verbinding. Al eeuwenlang is de kerk een herkenbaar middelpunt in het dorp en in de harten van velen. Hier komen geloof en leven samen: in vieringen, sacramenten en eenvoudige momenten van stilte. Of je nu een vertrouwd gezicht bent, terugkeert na een tijd of voor het eerst binnenloopt: je bent van harte welkom. Ontdek wat geloof vandaag kan betekenen, voor jou en voor elkaar.
Het pastoraal team, onder leiding van de pastoor-moderator, verdeelt de taken en is aanspreekpunt voor pastorale zorg, vieringen en activiteiten. Voor elke locatie is een pastor beschikbaar voor persoonlijke begeleiding, ziekenbezoek en gesprekken. Samen met bestuur en parochieraad bewaakt het team het pastorale beleid. Leden van het pastoraal team van de samenwerkende parochies Bron van Levend Water en Cornelius zijn:
Thijmen houdt van boulderen, golf, is leiding bij de scouting Limmen en probeert imker te worden, net als zijn vader. Van beroep is hij loodgieter. Hij is gedoopt en heeft van huis-uit meegekregen dat ‘God Liefde is’.
Thijmen Konijn vertelt: “Na de Corona-periode zag ik hoeveel kwaad er in de wereld is. Ik bedacht me dat, als er kwaad is, er ook goed moet zijn. Zo ben ik op zoek gegaan en heb ik de Bijbel eens opengeslagen. Ik wist eigenlijk niet waar ik moest beginnen of hoe ik het moest begrijpen en toen bezocht ik een bijbelavond van Johan Olling. Daar ben ik heen gegaan, het ging over Jezus, over het zaad planten; ik heb toen een luciferdoosje meegekregen met zaadjes als aandenken. Het doosje met zaadjes heb ik nog steeds. Die dag is bij mij het zaadje geplant. Ik ben blij met het gevonden geloof, ik ben er gelukkig mee. Ik voel rust, vrede en blijdschap.
Zo ben ik ook acoliet geworden. Het geeft voldoening dat ik daar mensen blij mee maak, dat maakt het alles waard. Ik werd gevraagd door pastor Veldt, en zo ben ik erin gerold en wil ik niet meer terug. Een eucharistieviering vind ik het mooist. Heel bijzonder was het 65-jarig priesterjubileum van pastor Jan Veldt. Ook hoe de pastor toen in het zonnetje werd gezet, sprak mij aan.
Wat ik jongeren en ook ouderen zou willen aanraden is, deel te nemen aan bijbelbijeenkomsten. Zo is het bij mij ook begonnen. Eens per maand komen we dan samen in de pastorie om met pastor Eugène de Bijbel te lezen en te bespreken. We hebben het over wat er geschreven staat en daar geeft de pastor context bij. Als je interesse hebt, laat het dan weten aan pastor Eugène of stuur een mailtje naar pastor@corneliuskerk-limmen.nl